İstanbul’da kadına şiddet, ‘Las Tesis’ dansıyla protesto edildi

HAKAN

İstanbul’da kadına şiddet, ‘Las Tesis’ dansıyla protesto edildi Beşiktaş’ta bir grup kadın, kadına şiddeti ‘Las Tesis’ dansıyla protesto etti.

Beşiktaş’ta bir grup kadın, kadına şiddeti “Las Tesis” dansıyla protesto etti.

Kadın Meclisleri’nin çağrısıyla Barbaros Hayrettin Paşa Meydanı’nda buluşan kadınlar, Şili’de feminist örgüt Las Tesis’in kadına yönelik cinsel saldırı, istismar ve şiddeti protesto için başlattığı danslı protestonun benzerini gerçekleştirdi.

Kadınlardan bazıları, gözlerine siyah bant çekip, protesto için yazılan sözlerin İspanyolca ve Türkçesini söyleyerek dans etti.

Gruptakiler, gösterinin ardından dağıldı.

Şilili feminist grup Las Tesis’in kadın cinayetleri, cinsel saldırı ve istismar olaylarını protesto için 25 Kasım’da Şili Kadın Hakları ve Toplumsal Cinsiyet Eşitliği Bakanlığı önünde gerçekleştirdiği danslı protesto, çeşitli Avrupa ülkelerine yayılmıştı.

Kaynak: AA

Bir cevap yazın

Sonrakine Zıpla

Balıkesir için korkutan uyarı: 2000 yıldır kırılmayan fay segmenti her an kırılabilir

Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği Jeoloji Mühendisleri Odası Balıkesir İl Temsilcisi Yardımcısı Aysun Aykan, 1000 yılda bir kırılması gereken Balıkesir-Gökçeyazı fay segmentinin 2000 yıldır kırılmadığını belirterek, “Her an kırılabilir“ uyarısında bulundu.

Bilgilen

Haber Gönder