ABD’yi ayağa kaldıran görüntü: 7 yaşındaki çocuğa hücrede işkence yapıldı

HAKAN

ABD’de bir okulda çocukların cezalandırılması için yapılan hücrede 7 yaşındaki çocuğa orantısız şiddet uygulanması ülkeyi ayağa kaldırdı. Olayla ilgili soruşturma başlatılması üzerine çocuğu darp eden kadın intihar etti.

ABD’de bir okulda çocukların cezalandırılması için hücre yapılması ve burada 7 yaşındaki bir çocuğa uygulanan şiddetin görüntüleri ülkeyi ayağa kaldırdı. Olayla ilgili soruşturma başlatılması sonrası, çocuğa şiddet uygulayan görevli intihar etti.

7 YAŞINDAKİ ÇOCUK DARP EDİLDİ

Olay ABD’nin Illinois eyaletinde Gages Lake adlı hiperaktif çocukların gittiği bir okulda meydana geldi ve olayı bağımsız/ kar amacı gütmeyen medya kuruluşu ProPublica halka duyurdu.

ProPublica, hiperaktif çocukların eğitim aldığı okulda, çocukların cezalandırılmaları için bir hücre yapıldığını; burada 7 yaşındaki bir çocuğun Jennifer Aguirre isimli kadın eğitmen tarafından darp edildiğini belirtti.

OKUL HAKKINDA DAHA ÖNCE 21 SORUŞTURMA AÇILDI

ProPublica, daha önce de benzer iddialardan dolayı anaokulundan ortaokula kadar her yaştan çocuğun eğitim gördüğü okul hakkında 21 soruşturma açıldığını; yetkililerin ‘ofis’ olarak adlandırdığı hücrenin 2018 – 2019 eğitim yılı içinde 1700 defa kullanıldığını duyurdu.

ÇOCUĞU DARP EDEN KADIN İNTİHAR ETTİ

Soruşturma kapsamında birçok çocuğun fiziksel şiddete uğradığı ve hücre tipi odalarda cezalandırıldığı, yetkililerin ellerinde saatlerce süren güvenlik kamera görüntülerinin olduğu ortaya çıktı.

Yerel medya, soruşturma sürecinde çocuğu darp eden Jennifer Aguirre isimli kadının intihar ettiğini duyurdu.

Bir cevap yazın

Sonrakine Zıpla

“Bakımsızsın” denilerek eşi tarafından dövülen kadın hayatını kaybetti

“Bakımsızsın” denilerek eşi tarafından dövülen kadın hayatını kaybetti İzmir'de yaşayan İbrahim Tekin, çocuklarının yakınlarına anlattığına göre, "Seni artık beğenmiyorum, bakımsızsın" dedikten sonra eşi Filiz Tekin'e şiddet uygulamıştı. 8 gün hastanede kalan Filiz Tekin hayatını kaybetti, organları bağışlandan kadın 5 hastaya umut oldu.

Bilgilen

Haber Gönder