Osmanlı Devleti’nde modern tıp eğitimi veren ilk tıp okulunun 1843 yılındaki ilk mezuniyet törenine hangi padişah katılmıştır?

HAKAN

Osmanlı Devleti’nde modern tıp eğitimi veren ilk tıp okulunun 1843 yılındaki ilk mezuniyet törenine hangi padişah katılmıştır? Ekranların en çok izlenen yarışmalarından olan Kim Milyoner Olmak İster’de “Osmanlı Devleti’nde modern tıp eğitimi veren ilk tıp okulunun 1843 yılındaki ilk mezuniyet törenine hangi padişah katılmıştır?” sorusu yarışmacıya yöneltildi. Peki Osmanlı Devleti’nde modern tıp eğitimi veren ilk tıp okulunun 1843 yılındaki ilk mezuniyet törenine hangi padişah katılmıştır? sorusunun yanıtı ne? İşte cevabı…

Kenan İmirzalıoğlu’nun sunduğu Kim Milyoner Olmak İster yarışmasında heyecan devam ediyor. Osmanlı Devleti’nde modern tıp eğitimi veren ilk tıp okulunun 1843 yılındaki ilk mezuniyet törenine hangi padişah katılmıştır? sorusunu yanıtı izleyiciler tarafından merak ediliyor.

Osmanlı Devleti’nde modern tıp eğitimi veren ilk tıp okulunun 1843 yılındaki ilk mezuniyet törenine hangi padişah katılmıştır?

A- II. Mahmut

B- Abdülaziz

C- Abdülmecid

D- II: Abdülhamit

Cevap: C şıkkı Abdülmecid

KİM MİLYONER OLMAK İSTER’DE JOKER HAKLARI

1) Telefon Joker Hakkı: Yarışmacının başvuru yaptığı esnada ismini vermiş olduğu 3 arkadaşı içinden dilediği herhangi birini arayıp verilen 30 saniye içinde soru ile ilgili olarak fikir alabilmektedir.

2) Yarı yarıya Joker Hakkı: Yarışmacının bu joker hakkını tercih etmesi durumunda bilgisayar yanlış olan 2 seçeneği rastgele olacak şekilde çıkarır.

3) Seyirci Joker Hakkı: Yarışmacının bu joker hakkını tercih etmesi durumunda seyircilere verilmiş olan el bilgisayarı ile sorunun cevap hakkında bir seçimde bulunurlar. Seyircilerin vermiş olduğu bu cevaplar, grafik olarak yarışmacıya yansıtılır.

4) Çift Yanıt Joker Hakkı: Yarışmanın eski bölümlerinden farklı olarak yarışmacıya verilen bu joker hakkı sayesinde yarışmacı soruya 2 kez yanıt verme hakkına sahip olmaktadır. Bununla birlikte bu joker hakkını kullanan yarışmacılar çekilemez ve yine bu jokeri yalnızca 7. sorudan sonra kullanma hakkına sahiptirler. Aynı zamanda çift yanıtın kullanımı esnasında verilen ilk cevabın yanlış olması durumunda yanıt gri renk kullanılarak gösterilir.

Bir cevap yazın

Sonrakine Zıpla

Meclis’te 15 Temmuz şehit ve gazileri için toplanan yardım paraları gerginliği

Meclis’te 15 Temmuz şehit ve gazileri için toplanan yardım paraları gerginliği CHP Bilecik Milletvekili Yaşar Tüzün, 15 Temmuz şehit ve gazileri için toplanan yardım paralarının durumunu sordu. Tüzün, "600 milletvekili ve bu yardımları yapan binlerce insanımız, parasının nereye gittiğini çok merak ediyor ve bunu öğrenmek istiyor." dedi.

Bilgilen

Haber Gönder